Częste błędy w walce z kilogramami

Czy starasz się jeść zdrowo i nie masz pewności, od czego zacząć i nie obserwujesz żadnych efektów? Widzisz, to nie jest twoja wina.. NADMIAR informacji i dezinformacji w branży fitness może czasami przytłaczać.

Oto rzeczy, które możesz zacząć już teraz, aby zacząć jeść zdrowiej już dziś!

WDROŻENIE ZASADY 80/20

80% twojej diety powinno składać się z minimalnie przetworzonej żywności. Podczas gdy pozostałe 20% to „posiłki naprawcze dla psychiki”, takich jak większość przekąsek, lodów, pizzy itp. Te 20% to żywność bardziej przetworzona, ale ograniczając ją do 20% dziennie jesz dużo zdrowiej niż większość populacji. Da ci to większą swobodę psychiczną, nie będziesz czuł/a obciążenia że „jest się na diecie”.

Będziesz konsekwentnie zbliżać się do swojego zamierzonego celu i nadal możesz cieszyć się życiem i posiłkami które sprawiają ci przyjemność i dają radość J

ODPOWIEDNIA PODAŻ BIAŁKA

Posiadanie białka w każdym posiłku sprawia, że ​​o wiele łatwiej czuć się pełnym i zadowolonym ze swoich posiłków- ośrodek sytości będzie również zadowolony i wdzięczny J Ponadto pozwala to na osiągnięcie odpowiedniego dziennego spożycia białka- co jest bardzo ważne zarówno w kontekście budowania masy mięśniowej gdzie białko jest budulcem ale również w aspekcie redukcji tkanki tłuszczowej, gdzie białko będzie mocno rozkręcało nam metabolizm oraz termogenezę czyli proces ważny w redukcji masy ciała. Możesz jeść ryby, kurczaka, indyka, wołowinę itp. To sprawi, że twoje posiłki będą bardziej przyjemne i zrównoważone!

ODPOWIEDNIA PODAŻ ZDROWYCH TŁUSZCZY

Często tłuszcze obwiniane są za całe zło i są owiane złą sławą w kontekście redukcji tkanki tłuszczowej i to one najczęściej poddane są największym restrykcjom. Jedna odpowiedniapodaż tłuszczy jest bardzo ważna ze względu na dobrą równowagę hormonalną i wchłanianie składników odżywczych. Dodawanie oliwy z oliwek do warzyw i jedzenie ryb, orzechów i mięsa to wspaniałe sposoby na uzyskanie tych zdrowych tłuszczy.

 

 

FUTROWANIE TONY WARZYW DZIENNIE

Jedzenie fury warzyw o wielu różnych kolorach jest świetnym sposobem, aby upewnić się, że dostajesz dużo składników odżywczych w diecie. Niemożliwe jest zjedzenie „za dużo  warzyw”, co jest wspaniałe, a jedzenie ich i zawarty  nich błonnik i mnóstwo mikro i makroelemntów sprawiają, że czujesz się bardziej nasycony i syty posiłkami, nawet mimo deficytu kalorycznego!

 

RÓŻNORODNOŚĆ
Posiadanie wielu różnych pokarmów w diecie jest bardzo ważne, aby zapewnić uzyskanie wszystkich składników odżywczych i równowagi, których potrzebujesz w diecie. Jedz różnorodne mięsa, węglowodany i warzywa, aby uzyskać wszystko, co najlepsze. Jeśli zawsze jesz tylko jeden rodzaj mięsa i jeden rodzaj warzyw, możesz stracić wiele składników odżywczych, co może również pośrednio odbić się na tempie spalania tkanki tłuszczowej – witaminy i mikroelementy biorą udział w licznych szlakach biochemicznych, również tych lipolitycznych – czyli przyczyniających się do zmniejszenia tkanki tłuszczowej –brak odpowiedniej ilości witamin i minerałów może pogorszyć te procesy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *